Sveikatos priežiūros specialistas

Informacija atnaujinta 2021-09-28

Sveikatos priežiūros specialistė Dalia Janušauskienė

Sveikatos priežiūros mokykloje tikslas – padėti mokiniams saugoti ir stiprinti sveikatą, organizuojant ir įgyvendinant priemones, susijusias su ligų ir traumų profilaktika.

Sveikatos priežiūros mokykloje uždaviniai:

1. Užtikrinti sveikatos priežiūros kokybę, kuriant sveiką aplinką mokykloje, stiprinant mokinių sveikatą, šalinant rizikos veiksnius, galinčius sukelti ligas;

2. Formuoti teisingą mokinių požiūrį į savo sveikatą ir ugdyti sveikos gyvensenos įgūdžius;

3. Numatyti priemones ligoms ankstyvuoju laikotarpiu įtarti ir užkirsti joms kelią;

4. Pirmosios medicinos pagalbos teikimas ir koordinavimas. 

Kražių Žygimanto Liauksmino gimnazijos mokinių sveikatos rodiklai

DARBO GRAFIKAS

2021-2022 m.m.

I aukštas  4 kab.

Savaitės dienos Darbo laikas Pietų pertrauka
Pirmadienis
Antradienis  8.00-16.06  12.00-12.30
Trečiadienis
Ketvirtadienis 8.00-16.06 12.00-12.30
Penktadienis

 

Rugsėjo 29 d. minima Pasauline širdies diena. Minėtinos dienos tikslas – mokyti žmones, kad pagrindiniai širdies ir kraujagyslių ligų rizikos veiksniai yra rūkymas, padidėjęs arterinis kraujo spaudimas, padidėjusi cholesterolio koncentracija kraujyje, netaisyklinga mityba bei mažas fizinis aktyvumas. Kiti rizikos veiksniai, turintys įtakos širdies ir kraujagyslių ligoms vystytis, yra antsvoris, nutukimas, cukrinis diabetas, piktnaudžiavimas alkoholiu ir psichinis bei socialinis stresas.

Net 80 proc. priešlaikinių mirčių dėl širdies ir kraujagyslių ligų galima būtų išvengti, jei būtų kontroliuojami keturi pagrindiniai rizikos veiksniai – rūkymas, nesveika mityba, fizinis pasyvumas bei žalingas alkoholio vartojimas.

Pasižadėkime  rūpintis savo ir aplinkinių širdimi!

Informaciją pagal https://www.sveikatosbiuras.lt/lt/naujienos/pasauline-sirdies-diena-2019-m-pazadas-sirdziai-18515.html parengė sveikatos priežiūros specialistė Dalia Janušauskienė