Korupcijos prevencija

Informacija atnaujinta 2022-03-15

„Skaidrumą  kuriame kartu“

Gruodžio 9 diena – tarptautinė antikorupcijos diena. Kražių Žygimanto Liauksmino gimnazijos 5 – 8 kl. ir Ig – IIIg kl. mokiniai šią dieną paminėjo kurdami  plakatus „Mes – prieš korupciją“.  Kiekviena klasė dorinio ugdymo pamokose aiškinosi, kas yra korupcija, kaip su ja kovoti dėl skaidresnio visų rytojaus. Plakatai papuošė antrąjį gimnazijos aukštą.

2021 m. spalio 25 d. – lapkričio 23 d. STT (Specialiųjų tyrimų tarnyba) respublikos Ig – IVg klasių moksleiviams organizavo konkursą  „Skaidrumą  kuriame kartu“. Konkurso tikslas – ugdyti antikorupcines mokinių nuostatas, padėti suprasti svarbiausius skaidrumo principus, skatinti pilietiškumą.

Nuo spalio 25 d. Kražių Žygimanto Liauksmino gimnazijos IVg klasės mokinės Kornelija, Margarita, Ugnė, Deimantė, Sandra, Gabija, Rima  ir Ieva ryžosi dalyvauti šiame konkurse ir  užsiregistravusios ėmė spręsti  konkurso testą interneto tinklalapyje www.skaidrumozenklelis.lt. Testas sudarytas iš dviejų dalių, pirma: veikėjams duoti  vieną  labiausiai skaidrumą puoselėjantį patarimą, kita dalis – teoriniai – loginiai klausimai apie korupciją, skaidrumą, valstybę. Testas pareikalavo daug žinių, nes sprendimo trukmė tik 30 min., 4 lygiai, iš  viso – 21 klausimas, o visuose klausimuose buvo galima pasirinkti tik vieną atsakymą.  Jei nors vienas atsakymas klaidingas – lygį tenka spręsti iš naujo. Tik teisingai išsprendus testą buvo galima atlikti antrąją konkurso užduotį – praktinį kūrybinį darbą. Mūsų gimnazistės, sėkmingai  įveikusios pirmą etapą,  pasirinko video klipo kūrimą. Merginos nufilmavo dažniausiai artimoje aplinkoje pasitaikančias, pastebimas korupcijos apraiškas.

Konkurse „Skaidrumą kuriame kartu“ varžėsi daugiau nei 100 klasių iš visos Lietuvos, Kražių Žygimanto Liauksmino gimnazija vienintelė iš Kelmės rajono mokyklų dalyvavo konkurse. Merginos pelnytai gali didžiuotis gautu Skaidrumo ženkleliu, sveikinimo raštu.

IIIg klasės mokiniai Toma, Neda, Kristupas, Dovydas ir Regina 2021 m. gruodžio 8 d. dalyvavo pilietinėje mokinių akcijoje Kelmės rajono mokiniams „Mes – už skaidresnį rytojų“! Akcija – konkursas vyko nuotoliniu būdu Kahoot platformoje. Dėl prasto interneto ryšio prizinės vietos užimti nepavyko, bet tai neužgožė geros dalyvių nuotaikos.

Mokinius konkursui ruošė Kražių Žygimanto Liauksmino gimnazijos dorinio ugdymo mokytoja metodininkė Nijolė P., atsakinga už antikorupciją.

***

Kelmės rajono Kražių Žygimanto Liauksmino gimnazijos Korupcijos prevencijos priemonių planas

Tikslas

Siekti, kad Kelmės rajono Kražių Žygimanto Liaukmino gimnazijos bendruomenės narių veikla būtų nešališka ir skaidri.

Kelmės rajono Kražių Žygimanto Liauksmino gimnazijos antikorupcijos atsakingas asmuo – mokytoja Nijolė.

Kražių Žygimanto Liauksmino gimnazijos korupcijos prevencijos programos įgyvendinimo priemonių planas 2020–2022 metams

Kražių Žygimanto Liauksmino gimnazijos korupcijos prevencijos programa 2020–2022 metams

Priemonių planas

• Pranešk apie korupciją (žodžiu, raštu, el. paštu  kraziai@zlgimnazija.lt, telefonu 8 427 60020)
  • Skaidrumo iniciatyvos

Skaidrumo iniciatyvos, kurias turite žinoti ir Jūs! Susipažinti su šalyje vykdomomis antikorupcinėmis iniciatyvomis: www.jonvabaliai.lt

Apie korupciją galite informuoti Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybą.

Apie korupcijos atvejį(-us) galite pranešti:

• raštu;
  • visą parą veikiančiu „karštosios linijos“ telefonu Vilniuje (8 5) 266 3333 (taip pat ir poilsio dienomis);
  • elektroniniu paštu pranesk@stt.lt, faksu (8 5) 266 3307;
  • elektronine forma, užpildę pranešimą.

Kelmės rajono Kražių Žygimanto Liauksmino gimnazija savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikoje galiojančiais kovos su korupcija ir korupcijos prevencijos teisės aktais:

Lietuvos Respublikos korupcijos prevencijos įstatymu;

Nacionaline kovos su korupcija 2015–2025 metų programa.

Kurdami antikorupcinę aplinką vadovaujamės Antikorupcinės aplinkos vadovu viešajam sektoriui.

2020 m.Gruodžio 9 d. gimnazijos mokinės Ūla (5 kl.), Toma ( 2g kl.), ir Ugnė (2g kl.) dalyvavo interaktyviame antikorupcijos dienos minėjime. Šiame užsiėmime, drauge su žinomu Lietuvos dainininku Jurgiu Didžiuliu, per muzikos prizmę buvo kalbama apie korupciją, kur ir kokiais būdais ji pasireiškia. Užsiėmimo transliacija, kurią organizavo “Sąžiningumo mokyklų tinklas”, vyko tiesiogiai “Transparency International” Lietuvos skyriaus profilyje. Transliacijos metu dalyviai, įsitraukdami į bendras veiklas, galėjo išsakyti savo nuomonę. Renginio įrašą galima peržiūrėti https://bit.ly/3oDnkmW