Akimirkos iš UKC veiklos

Informacija atnaujinta 2024-05-17

Gegužės 15 d. Kražių Žygimanto Liauksmino gimnazijos ketvirtos klasės mokiniai (kartu su karjeros specialiste Ilona K.) turėjo galimybę prisiliesti prie žavingo animacinių filmų kūrimo pasaulio ir susipažinti su multimedijos dizaino, animacinių filmų kūrėjo profesija.  Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės viešojoje bibliotekoje mokiniai dalyvavo animacinio filmuko kūrimo edukacijoje. Užsiėmimo vadovas Rolandas Kančauskas supažindino mokinius animacijos istorija ir jos rūšimis. Mokiniai pamatė pirmąjį animacinį  filmuką.  Į edukaciją ketvirtokai atėjo pasiruošę, jau iš anksto pasirinkę literatūros kūrinį – pasaką „Kaip genys eglę kirto“, pagal kurį edukacijos metu jie sukūrė sustabdyto kadro animacinį filmą, panaudodami taip pat iš anksto nusipieštus personažų šablonus. Mokiniai detaliai susipažino su animacinio filmo kūrimo procesu ir patys naudodamiesi „Stop motion“ programėle sukūrė animacinį filmą, kurį patys ir įgarsino.

 

 

 

 

 

 

 

*****

Balandžio 17 d. II g klasės mokiniai su karjeros specialiste Ilona K. lankėsi Kelmės rajono savivaldybėje. Skatinant pilietiškumą ir bendruomeniškumą mokiniai buvo supažindinti su vietos savivalda ir jos principais. Sklandų vizitą mokiniams suorganizavo  Savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Vaida Samušienė, kuri  supažindino gimnazistus su Savivaldybės jaunimo reikalų tarybos darbu, jaunimo įsidarbinimo galimybėmis Kelmėje ir Kelmės rajone, pristatė vyksiančius Jaunimo apdovanojimus. Gimnazistai turėjo puikią galimybę pažinti Kelmės rajono savivaldybės įvairių administracijos skyrių veiklą. Dalia Miklovienė supažindino mokinius su Bendrojo priėmimo skyriaus darbu, su Civilinės saugos ir ekstremalių situacijų valdymo veikla supažindino Reda Žalandauskienė, kultūros paveldo, tarptautinių ryšių, turizmo sektorių pristatė Ramunė Piniauskaitė. Administracijos direktorė Danutė Laivienė ir Meras Ildefonsas Petkevičius taip pat priėmė gimnazistus, radę laiko savo  įtemptose darbotvarkėse supažindino mokinius su savo darbo subtilybėmis.

Susitikimo pabaigoje dauguma gimnazistų priėjo bendrą nuomonę, kad skyriuose atliekamas darbas įdomus, tačiau sudėtingas ir reikalaujantis daug žinių.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

*****

Kovo 20 d. Kražių Žygimanto Liauksmino gimnazijos aštuntos klasės mokiniai su karjeros specialiste Ilona K. lankėsi Kelmės rajono priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje bei Policijos komisariate, kur mokiniai susipažino su gaisrininko bei policijos darbuotojų darbo specifika.

Į komisariatą atvykusius vaikus  pasitiko Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelmės rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus vyresnioji tyrėja A. Staševičienė, kuri supažindino  su policininko profesija: kodėl ji yra labai svarbi ir atsakinga, kaip reikia pasiruošti, norint dirbti šį darbą, kokia yra darbo specifika, kaip galima tapti policijos pareigūnu. Vaikai sužinojo, kad policijos darbuotojas turi būti ne tik fiziškai stiprus, bet ir nepriekaištingos reputacijos.

Priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje vaikus pasitiko Kelmės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyresnysis specialistas Š. Turskis. Mokiniai išgirdo įdomų pasakojimą apie ugniagesio darbą: kokie pavojai tyko, per kiek laiko turi pasiruošti, apsirengti gaisrininko drabužius ir išvykti gesinti gaisro. Priminė kaip reikia saugiai elgtis su elektros prietaisais bei kaip ir kada reikia pakrauti mobilius telefonus ir kompiuterius, kokių priemonių imtis ir kur kreiptis, kilus gaisrui ar esant jo pavojui, norint sulaukti gaisrininkų pagalbos. Taip pat vyresnysis specialistas papasakojo mokiniams kaip galima įgyti ugniagesio profesiją, kokio fizinio pasirengimo, kokių asmeninių savybių reikia, kur mokytis norint tapti ugniagesiu gelbėtoju. Įdomiausia išvykos dalis mokiniams buvo pažintis su priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos automobiliais ir visa reikalinga įranga užgesinti gaisrams ir gelbėti žmonėms, patekusiems į avarijas. Gaisrinės darbuotojai parodė gelbėtojų apsauginius, karščiui atsparius rūbus, leido palaikyti įrankius, užsidėti šalmus, apžiūrėti darbo priemones, įlipti į automobilių vidų.

 

 

 

 

 

 

 

*****

Kaip ir kasmet kovo 5 dieną gimnazijoje lankėsi Šiaulių regiono Karo prievolės ir komplektavimo skyriaus verbuotojas Arūnas Navickis ir jo kolegos–kariai iš KASP. Gimnazinių klasių mokiniai susipažino su krašto apsaugos sistema, nuolatine privalomąja pradine karo tarnyba, krašto apsaugos savanorių pajėgomis, jaunesniųjų karininkų vadų mokymais, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija, kario profesija. III aukšto koridoriuje visi nuo mažiausio iki didžiausio turėjo galimybę susipažinti su kario ginkluote, ekipuote.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

*****

Vasario 27 dieną gimnazijoje apsilankė Agrokoncerno GDP per onalo ir projektų vadovė O. Verygaitė su komanda.  Svečiai papasakojo ir mokinius supažindino su žemės ūkio sektoriumi ir jo teikiamomis galimybėmis jaunimui. Komanda pasikvietė ūkininką iš Kelmės rajono, kuris pristatė savo darbo ypatumus, naujoves, subtilybes. Vėliau buvo sužaistas Kahoot žaidimas, kurio laimėtojai buvo apdovanoti atminimo dovanėlėmis.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

*****

Gimnazijos spec. poreikių 5-11 klasių mokiniai vyko į ugdymo karjerai pažintinį veiklinimo vizitą. Mokiniai lankėsi Šiaulių gamykloje UAB Baltic vairas. Susipažino su dviračių gamyba, darbo specifika, profesijų įvairove. Mokinius lydėjo karjeros konsultantė Danutė B.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

*****

Ig klasėsmokiniai gruodžio 20 d. lankėsi Šiaulių lietuvių kalbos gestų vertėjų centre, dalyvavo edukacijoje, susipažino su gestų vertėjo darbo ypatumais, galimybėmis įgyti gestų vertėjo specialybę. Lankydamiesi geležinkelio muziejuje daug sužinojo apie šio darbo specifiką, apžiūrėjo ekspozicijas.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

*****

Neapsisprendi, kurį karjeros kelią pasirinkti? Nori išsigryninti studijų kryptį, bet nežinai, nuo ko pradėti? Lapkričio 22d. 3g klasės mokiniai vyko į Šiaulių arenoje organizuotą renginį ,,Galimybių festivalis Tavo PIN KODAS”. Mokiniai klausė pranešimų, daugiau sužinojo apie karjeros ir studijų krypties pasirinkimo subtilybes. Mokiniai buvo motyvuojami atrasti karjeros kelią – geriau pažinti save, pajusti ir išsigryninti gebėjimus, potencialą, tinkamai pasirinkti studijų kryptį, susipažino su Šiaulių akademijos, Šiaulių valstybinės kolegijos, Šiaulių technologijų mokymo centro studijų programomis.

Karjeros konsultantė Danutė B.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

*****

7 klasės mokiniams spalio 25 d.  organizuota veiklinimo išvyka į Kelmę. Mokiniai apsilankė Kelmės krašto muziejuje. Susipažino su muziejininko darbu, lankėsi dvaro svirne ir dalyvavo edukacijoje ,,Indėnų buitis ir žaidimai”. Vyko į Kelmės Žemaitės biblioteką, apsilankė bibliotekos vaikų skyriuje ir susipažino su bibliotekos teikiamomis paslaugomis, bibliotekininko darbu. Jaunimo erdvėje dalyvavo edukacinėje programoje ,,Animacija”. Mokinius lydėjo karjeros specialistė Danutė B.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

*****

Gimnazijos 5 klasės mokiniams spalio 11 d.  organizuota veiklinimo išvyka į Kelmę. Mokiniai apsilankė Kelmės gyvūnų mylėtojų asociacijos prieglaudoje, atvežė dovanų globotiniams. Susipažino su prieglaudos darbu iš arčiau, maitino gyvūnėlius. Vyko į Kelmės Žemaitės biblioteką, apsilankė bibliotekos vaikų skyriuje ir susipažino su bibliotekos teikiamomis paslaugomis. Jaunimo erdvėje dalyvavo edukacinėje programoje ,,Žaidžiame televiziją”. Mokiniai turiningai praleido laiką ir susipažino su gyvūnų prižiūrėtojo ir bibliotekininko darbu. Mokinius lydėjo karjeros specialistė Danutė B.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

*****

Birželio 7 dieną 1 gimnazinės klasės mokiniai su karjeros specialiste Danute B. nuvyko į Kelmės policijos komisariatą, kur iš arčiau susipažino su policininko darbo ypatumais, išgirdo, kur galima mokytis šios reikalingos profesijos, bendravo su darbuotojais. Taip pat apsilankė Kelmės priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje, domėjosi gelbėtojo darbo specifika.

 

 

 

 

 

 

 

 

*****

Gegužės 24 dieną septintokai (lydėjo karjeros specialistė Danutė B.) vyko į veiklinimo vizitą į UAB “Girilis LT”, automobilių servizą susipažinti su automechaniko profesija. Vėliau lankėsi Kelmės Žemaitės viešojoje bibliotekoje ir dalyvavo edukacijoje “Kuriame animaciją”.

*****

Gegužės 10 dieną grupė mokinių (tarp jų mokiniai, turintys spec. poreikių), lydimi karjeros specialistės Danutės B. aplankė Raseinių UAB “Danspin”, kurioje vykdoma vilnonių verpalų gamyba. Mokiniai buvo supažindinti su gamybos eiga, patys išbandė siūlo gamybos kelią. Vėliau pabuvojo Raseinių krašto istorijos muziejuje.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

*****

 

Balandžio 26 dieną 2g klasės mokiniai kartu su karjeros specialiste Danutė B. lankėsi Kelmės rajono savivaldybėje. Su savivaldybės darbu supažindino specialistė Vaida Samušiene. Mokinius priėmė meras Ildefonsas Petkevičius. Apie savo darbo specifiką papasakojo administracijos direktorė Danutė Laivienė.  Gimnazistai apsilankė Teisės ir personalo, Statybos ir infrastruktūros, Strateginio planavimo ir investicijų, Bendrajame priėmimo, Finansų ir kituose skyriuose, kur turėjo galimybę pasikalbėti su darbuotojais bei susipažinti su jų darbo specifika.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

*****

Balandžio 24 dieną gimnazijoje vyko pradinių klasių karjeros diena. Keturias pamokas mokiniai aktų salėje dalyvavo veiklose: diskutavo, kas yra karjera, kodėl žmonės dirba, žiūrėjo vazdo įrašus apie profesijas, išsakė savo svajones, atliko testus. Taip pat pokalbiui buvo pakviesti trys gimnazijos darbuotojai: raštinės administratorė, valgyklos vedėja ir pavaduotojas ūkio ir bendriems klausimams. Renginio svečiai papasakojo apie savo pasirinkimus, darbo ypatumus. Mokiniai svečiams uždavė klausimus. Karjeros dieną vainikavo komandiniai žaidimai ir refleksija.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

*****

Balandžio 5 dieną 8 klasės mokiniai su karjeros specialiste Danute B. apsilankė UAB “Kelmės vanduo”, Kelmės priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje ir Užimtumo tarnybos Kelmės skyriuje, kur bendravo su specialiste R. Daukšaite.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

*****

Vasario 24 dieną 1g klasės mokinai su karjeros specialiste Audrone lankėsi lietuvių gestų kalbos vertėjų centre Šiauliuose. Mus sutiko vertėjos A. Šiaudkulienė, A. Naujokaitienė ir G. Naujokaitė. Mokiniai dalyvavo gestų vertėjo profesijos pristatyme, susipažino su gestų kalbos vertėjo darbo subtilybėmis, bandė savo vardus parodyti gestais, žaidė “Sugedusį telefoną”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

*****

Vasario 23 dieną penktokai su karjeros specialiste Jurgita aplankė Kelmės gyvūnų mylėtojų asociacijos prieglaudą, pabendravo su darbuotoja, aišku, glostė, kalbino ir džiaugėsi mažaisiais draugais. Vėliau 5 klasės mokiniai apsilankė Kelmės Žemaitės viešojoje bibliotekoje, kur dalyvavo edukacijoje “Žaidžiame televiziją”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

*****

Sausio-vasario mėn. 8 klasės mokiniai išbandė SPOTISELF platformą, sukurtą Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto Taikomosios psichologijos laboratorijos psichologų. ,,Spotiself“ – tai ilgalaikė programa, padedanti pažinti ir realizuoti save, atrasti veiklas, kurios geriausiai atitinka asmens vertybes, polinkius, gebėjimus ir sukuria galimybes kryptingai ugdyti kompetencijas bei planuoti savo karjerą. Programos metu atliekamas interaktyvus asmenybės ir karjeros testas ir iškart gaunamos išvados apie asmenybę, pažintinius gebėjimus, tinkančias perspektyviausias profesijas bei studijų kryptis.

 

 

 

 

*****

Sausio 26 d. šeštos klasės mokiniai lankėsi Kelmės Žemaitės viešojoje bibliotekoje. Susitikimo metu mokiniai susipažino su bibliotekininko darbo kasdienybe, reikalingomis kompetencijomis, peržiūrėjo pačių bibliotekos darbuotojų kurtą filmuką apie Aštuntuko ir Penketuko nuotykius. Vėliau apsilankė Jaunimo erdvėje, kurioje bibliotekininkas R.Kančauskas pristatė jaunimo užimtumo galimybes: žaidimų zoną, darbus 3D spausdintuvu, robotikos subtilybes. Įdomu, kad jaunimo erdvės patalpose eksponuojama mūsų mokinės Augustės (8 kl.) fotografijų paroda.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

*****

Sausio 24 d. gimnazijoje lankėsi Šiaulių regiono Karo prievolės ir komplektavimo skyriaus verbuotojas Arūnas Navickis ir jo kolegos–kariai iš KASP Prisikėlimo apygardos 6- osios rinktinės. Svečiai 4g ir 2g klasių mokiniams parengė pranešimą, supažindino su krašto apsaugos sistema, nuolatine privalomąja pradine karo tarnyba, krašto apsaugos savanorių pajėgomis, jaunesniųjų karininkų vadų mokymais, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija, kario profesija. III aukšto koridoriuje visi nuo mažiausio iki didžiausio turėjo galimybę susipažinti su kario ginkluote, ekipuote. Tarp karių – mūsų buvusi mokinė Lukrecija, kuri dar besimokydama gimnazijoje dalyvavo Jaunųjų šaulių sąjungos veikloje.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

*****

2023-01-19

Dešimt abiturientų ir keturi dešimtokai vyko į “Aukštųjų mokyklų mugę 2023” Kaune, kuri vyko “Žalgirio” arenoje. Moksleiviai turėjo galimybę pasidomėti norimomis programomis ir gauti atsakymus tiesiogiai iš studentų. Bet įdomiausia išvykos dalis buvo KTU cheminės technologijos fakultete vykusi edukacija, kurią vedė cheminės technologijos fakulteto lektorė Skirma Žalenkienė ir doktorantė-laborantė Asta Bronušienė. Mums buvo ypatingai smagu, nes Asta – mūsų gimnazijos absolventė. Džiugu, kad moksleiviai galėjo susipažinti su Astos karjeros keliu, patirti jos darbo ypatumus.

Karjeros specialistė Audronė

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

*****

2023-01-16

Pamoka netradicinėje erdvėje

Sausio 16 d. 1g klasės mokiniai Šiaulių „Rūtoje“ dalyvavo teorinėje ir praktinėje veikloje. Aplankę šokolado muziejų mokiniai sužinojo beveik keturių tūkstančių metų šokolado istoriją, kaip šokoladą gamino majai ir actekai, kaip centrinės Amerikos gyventojai pirmieji išmoko gaminti šokoladą ir jį vartojo skystą, dažniausiai nesaldintą. Pamokos pabaigoje prie interaktyvios lentos mokiniai sprendė užduotis iš papasakotos istorijos, žiūrėjo filmą „Nuo kakavos pupelės iki šokolado“. Praktinėje pamokoje mokiniai trumpam tapo šokolado meistrais, patys rinkosi skirtingų rūšių šokoladą, įvairius ingredientus ir gamino šokoladinius skanumynus. Mokiniai grįžo kupini įspūdžių, papildę turimas žinias apie šokoladą, jo istoriją ir gamybą.

Technologijų mokytoja Daiva

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

*****

2022-09-23

Kražių Žygimanto Liauksmino gimnazijos šeštos klasės mokiniai susitiko su miestelyje dirbančiais archeologais. Mokiniai susipažino su archeologų darbo pobūdžiu, darbo įrankiais, radiniais. Archeologas šeštokams papasakojo, kuriose aukštosiose mokyklose galima įsigyti šią specialybę. Per istorijos pamoką mokiniai patys tapo jaunaisiais archeologais. Dirbdami grupėse“ kasinėjo“ ir rekonstravo molinius indus.

Istorijos mokytoja Vaida A.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

*****

2022-05-18

Gimnazijoje lankėsi Karo prievolės tarnybos atstovai: kapitonė Ieva Mocunė ir vyresnysis seržantas Arūnas Navickis.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

*****

2022-04-29 Kelmės policijos komisariato pareigūnės V.Ancikevičienė ir R.Norutė suorganizavo Kelmės r. moksleiviams išvyką į Lietuvos Policijos mokyklos Atvirų durų dienos renginį. Dalyvavo teisinių žinių konkurso “Temidė” dalyviai, jaunieji policijos rėmėjai bei jaunimas besidomintis policininko profesija. Puikiai praleistas laikas ir neišdildomi įspūdžiai.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

*****

2022-03-31

Vyresniųjų gimnazinių klasių mokinių komanda vyko į Vilnių, į studijų mugę “KARJERA & STUDIJOS 2022”.

 

 

 

 

 

*****

2022-03-23 gimnazijoje lankėsi garbės galerijos narys, buvęs mokinys, karininkas majoras Darius Remeika. Svečias bendravo su 5-8 klasių ir 1g-4g klasių moksleiviais, kuriems papasakojo apie savo karjeros kelią, įgytus įgūdžius, patirtis.

 

 

 

 

 

 

*****

2022-03-09 Kražių Žygimanto Liauksmino gimnazijoje pristatyta policininko profesija, policijos pareigūno darbas bei Probacijos pareigūno profesijos darbas.

 

 

 

 

 

*****

2022 m. vasario 4 dieną penktokams ir šeštokams vyko integruota ugdymo karjerai diena. Pamokų metu mokytojai integravo klausimynus, testus ir užduotėles, kurias atlikę mokiniai sužinojo daug ko įdomaus apie save, apie savo draugus.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

*****

 

Susitikimas su Šiaulių karo prievolės ir komplektavimo skyriaus atstovu vyr. seržantu D. Pilecku. 2021-12-09

 

 

 

 

 

 

 

 

∗∗∗

UK diena gimnazijoje. 2019-04-10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

UK diena. Svečiuose – Garbės galerijos nariai. 2018-04-27

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Išvyka į Kelmės profesinio rengimo centrą. 2017-05-27

 

 

 

 

 

 

 

UK konferencija Šiaulių “Rasos” progimnazijoje. 2016-04-28

 

 

 

 

 

 

 

Išvyka į VDA Telšių menų fakultetą. 2016-04-20

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ugdymo karjerai diena – svečiuose garbės galerijos nariai. 2016-02-12

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Atvirų durų diena Kelmės PRC 2015-03-26

———–

Susitikimas su VU atstovais 2015-05-06

———–

Mokinių konferencija gimnazijoje 2015-05-08

———-

Integruota pažintinė diena „Karjeros diena“ 2015-06-02

————–

Gegužės-rugsėjo mėn. vykusių edukacinių išvykų „Iš močiutės skrynios“ akimirkos. Senieji amatai

————

2015-10-09 Išvyka į Kelmės informacinį verslo centrą

———-

2015-02-06 Studijų ir mokslo mugė Vilniuje

 

 

……

2014-12-05 Veiklinimo vizitai ŠPRC ir Šiaurės kolegijoje (animatoriaus profesija)

 

……

2014-10-17 Raseinių technologijos ir verslo mokykla

 

………….

2014-10-08  Gimnazijoje ŠU atstovai, Menų fakultetas.

 

 

………..

2014-06-04 Integruota diena „Karjera drąsiai“

 

 

 

…………..

2014-03-12 Susitikimas su Telšių PRC koordinatore D.Skrodeniene ir mūsų buvusiais mokiniais

 

 

 

……….

2014-03-24 Vyresnių klasių moksleivių supažindinimas su darbų sauga

 

 

…………

2014-02-06 Studijų ir mokslo mugė Vilniuje

 

 

………..

2014-02-04 Susitikimas su ŠU atstovais

 

 

…………..

2013-12-13  Išvyka į LRT pas Garbės galerijos narį G.Tamkų

 

…………..

2013-11-21 Lietuvos kariuomenės dienos paminėjimas

 

…………..

2013-11-15 Išvyka į VDU renginį „Pasimatuok profesiją“

 

………….

2013-04-26 Renginys gimnazijoje „Sugrįžimai“ trijų kartų susitikimai“

 

……………

2013-03-19 Raseinių technologijos ir verslo mokykla

 

 

…………….

2013-03-21 Šiaulių PRC

 

………………..

2013-02-01 Atvirų durų diena Kelmės PRC

 

 

……………

2013-01-26 Aukštųjų mokyklų mugė Kaune

 

 

…………………

2013-10-18 Išvyka į VU atvirų durų dieną. Atvirosios A.Maldeikienės ir A.Smetonos paskaitos