Susikalbame ir širdimi

Taip Erasmus+ projekto dalyviai įvardija tarpusavio santykius po dviejų bendravimo dienų Kražiuose. Gražus bendravimas, dalykiniai prasmingi pokalbiai komandą lydėjo ir trečiadienį, keliaujant po Šiaulių kraštą. Pirmiausia, žinoma, po Kryžių kalną. Didelį įspūdį visiems – italams, ispanams, turkams, rumunams – paliko šis lietuvių dvasingumo simbolis. Italės, sužavėtos reginio, pačios paliko ant kalno kryželį… Po to visi lankėsi 2000 metais Jono Pauliaus II iniciatyva pastatyto pranciškonų vienuolyno koplyčioje, kur vyko Mišios. ,,Rūtos“ saldainių fabrikas – erdvė akiai ir skrandžiui, kurią taip pat verta aplankyti. Juo labiau, kad pačių rankomis pasigamintus saldumynus galima parsivežti namo – lauktuvių artimiesiems. Lankymasis šokolado muziejuje – kita patirtis, kurią svečiai parsiveš iš Lietuvos. Parsiveš ir suvenyrų, kurių atkakliai ieškojo Šiaulių prekybos centre. Jaunimas rinkosi kitas pramogas – kiną. Rokas, žinoma, asistavo viešnioms. Puikaus bendravimo rezultatas – merginų iš Ispanijos žodynas, išsiplėtęs lietuviškais žodžiais. Pasirodo, Andžela jų moka net 15! O tarp mokytojų ir mokinių sukasi ispanas Adel Sayed Ebeid – komandos siela, vienytojas, visų nuoširdus pašnekovas ir draugas.
Emilija Kvietkuvienė, mokytoja