Man patiko Lietuva

Taip apie projektą ,,Pasikeisk  ir išgirsk jų balsą“ atsisveikindami kalbėjo gimnazijos svečiai – turkai, italai, ispanai ir rumunai. Ir sužavėjo juos ne tik gausiai iškritęs sniegas, vienintelis toks Kryžių kalnas, bet, kaip patys įvardijo,  ir ,,labai šilti, tegu ir Šiaurės krašto, žmonės“.

Penktadienį į vizito Lietuvoje uždarymą susirinko visa svečių ir kražiškių mokytojų komanda. Gimnazijos direktorė R. Andrulienė pasidžiaugė, kad naujas būdas kalbėti apie paauglių problemas – teatras – yra realus, šimtu procentų pasitvirtino. Direktorė dalyviams įteikė sertifikatus, klausė svečių nuomonės, pažadėjo atvykti į kurią nors projekto šalį. Svečiai pildė vizito įvertinimo anketas, kuriose dominavo ,,labai gerai“, ,,puikiai“ įvertinimai. O žodžiu įvertinimai nuskambėjo šiltai ir jausmingai:

Savina: Fantastika!

Raffaele: Viskas labai gerai!

Gabriela: Labai šilti žmonės.

Monika: Labai gerai praleidau laiką.

Adel (kreipiasi rusų kalba): Mano mokinės jau kalba lietuviškai. Labai dėkoju.

Hidaja: Man patiko Lietuva.

Andžela: Tikiuosi čia sugrįžti.

Gorkem: Nerealus vaizdas už lango (apie gausų sniegą).

Ozlem: Atradau Kryžių kalną.

Derya: Ačiū už viską!

Dogan: Labai graži šalis!

Po to – bendra nuotrauka, apsikabinimai ir pažadas susitikti. Kitąkart – jau Rumunijoje.

 

Emilija Kvietkuvienė, mokytoja