Velykinė mugė: karpiniai, lipdiniai ir ne tik…

Kražių gimnazija kasmet rengia pavasarines muges, kuriose dalyvauja ne tik mokiniai, bet ir jų šeimų nariai, tautodailininkai. Paprastai Kaziukui skirtą mugę šiemet rengėjai pavadino Velykine muge, jai skirdami vėlesnį  pavasario laiką. Iki mugės 5 – 10 klasių mokiniai dalyvavo meninėje, kūrybinėje, pažintinėje, kultūrinėje, praktinėje veikloje ,,Kūrybinės dirbtuvės“. Lipdymo iš molio mylėtojai su Kelmės meno mokyklos mokytoja L. Užumeckiene lipdė įvairios formos indus, vėliau, kai įgijo praktinių žinių, bandė švilpynių meną, galiausiai – iš molio formavo žvėrelius: paukščius, avinukus, šuniukus. Šią veiklą rinkosi dauguma berniukų ir ja liko patenkinti. Netradicinės dienos svečias B. Kazlauskas mokė vyti virves. Kaip teigia dirbtuvių lankytojai, B. Kazlauskas parodė kelis virvių vijimo būdus su įvairiais prietaisais. Po kelių bandymų, įsisavinus vijimo techniką, virvės tapo dailios, jų vijimas užtruko vos kelias minutes. Lazdų drožėjas, žinomas ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje, – M. Ežerskis kvietė mokinius iš sausų obels šakų drožti lazdas. Sužavėjo ne tik šio tautodailininko įgūdžiai, bet ir asmenybė: jis pasakojo, kaip savo mamos 75 metų jubiliejaus proga išdrožė pirmą lazdą, vėliau savo dirbinių dovanojo net prezidentams A. M. Brazauskui, D. Grybauskaitei. M. Ežerskis yra išdrožęs 3570 lazdų, daugumą jų dovanoja, kažkiek lieka prekybai. Ilgametė Kražių vidurinės mokyklos mokytoja E. Zakarienė mokė kražiškius margučių marginimo su natūraliomis medžiagomis meno, o viešnia iš Kelmės K. Lopetienė – pynimo iš šiaudelių. Šią veiklą rinkosi dauguma mergaičių, kurios pamokytos K. Lopetienės karpė šiaudus, juos vėrė, išklausė vadovės aiškinimo apie pynimo subtilybes. Kaip teigia mokinės, jos mielai rinktųsi pynimą iš šiaudų ir esant galimybei tobulintų savo įgytas žinias ir įgūdžius. Į praktinę veiklą įsijungė ir gimnazijos mokytojai, turintys pomėgių kruopščiai atlikti įvairius darbelius. Taip dirbo jų vadovaujamos karpinių kūrimo net trys grupės, kurių darbeliais buvo papuošti gimnazijos pastato langai. Be to, mokiniai aktų salėje žiūrėjo ir aptarė filmą ,,Senovės lietuvių Velykų papročiai“. Po to, skambant muzikai, visi rinkosi į surengtą velykinę mugę. Klasės demonstravo savo rankdarbius, konditerijos gaminius, net baldus – taburetes. Išsijuosę visi siūlė pirkėjams savo prekę, o gautus pinigėlius neretas metė į klasės taupyklę – bendram reikalui. Komisija su gimnazijos direktore priešaky išrinko gražiausią ir gausiausią mugės stalą – 6 klasės mokinių darbus (klasės auklėtoja L. Kasparaitė) ir jiems įteikė įmonės ,,Šalsima“ dovaną – staltiesę, kuria šeštokai turėtų uždengti velykinį stalą.

Gražią tradicinę veiklą koordinavo technologijų mokytojai D. Navickienė ir J. Lipskis.