Patyriminės veiklos – pamokos kitaip

Spalio 14 dieną Kražių Žygimanto Liauksmino gimnazijoje lankėsi „Mėgintuvėlis LT“ komanda, kuri 5 – 3g klasių mokiniams organizavo patyrimines veiklas „Sėkmingos klaidos ir ekologinis iššūkis – eksperimentai laboratorijoje“. Komandos nariai sukūrė ištisą laboratoriją. Mokiniai patys savarankiškai eksperimentavo: naudojosi cheminiais indais bei reagentais, išbandė įdomiuosius bandymus su sunkiomis anglies dioksido dujomis, pasigamino ir degustavo mineralinį vandenį, laikė ugnį rankose. Panagrinėję oro sudėtį mokiniai turėjo galimybę pamatytį didžiąją oro dalį sudarantį azotą (78 %), tik šį kartą skystąjį, kurio temperatūra (-196 C) bei jį išbandyti. Užsiėmimų metu mokiniai susipažino su smalsiais, žingeidžiais žmonėmis, kurių svajonės bei pastabumas atvedė prie sėkmingai, nesėkmingų klaidų. Ir kurie įrodė, kad net atsitiktinumas dažnai atveda mus prie didžiojo atradimo. Užsiėmimai praplėtė mokinių supratimą apie gamtos taršą, planetos saugojimą ir ekologiją, leido įgyti gebėjimų, kurių reikia ekologinėms problemoms spręsti, tapti atsakingais piliečiais, kuriančiais ir puoselėjančiais aplinką.

Daiva, mokytoja