Pamoka netradicinėje erdvėje

Sausio 15 d. 1g kl. mokiniai Šiaulių „Rūtoje“ dalyvavo teorinėje ir praktinėje veikloje – aplankė šokolado muziejų, kur sužinojo beveik keturių tūkstančių metų šokolado istoriją, kaip šokoladą gamino majai ir actekai, kaip centrinės Amerikos gyventojai pirmieji išmoko gaminti šokoladą ir jį vartojo skystą, dažniausiai nesaldintą. Pamokos pabaigoje prie interaktyvios lentos mokiniai sprendė užduotis iš papasakotos istorijos, žiūrėjo filmą „Nuo kakavos pupelės iki šokolado“. Praktinėje pamokoje mokiniai trumpam tapo šokolado meistrais. Pirmiausia susipažino, kaip temperuojamas šokoladas ir gaminami rankų darbo saldainiai. Vėliau patys rinkosi skirtingų rūšių šokoladą, įvairius ingredientus ir gamino šokoladinius skanumynus. Mokiniai grįžo pilni įspūdžių, papildę turimas žinias apie šokoladą, jo istoriją, gamybą ir kt.


Daiva Navickienė, mokytoja