„Esu NATO karys“, – teigia Garbės galerijos narys

Kražių Žygimanto Liauksmino gimnazijoje lankėsi Darius Remeika, karininkas majoras, Garbės galerijos narys. Darius 2000 m. baigė tuometinę Kražių vidurinę mokyklą, besimokydamas ypač domėjosi istorija, vėliau studijavo Karo akademijoje, po to Londone verslą, stažavosi JAV. Svečias susitiko su 5-4g klasių mokiniais, mokytojais. „Mano profesija – ginti šalį“, – savo prisistatymą pradėjo karininkas. Jis pasakojo, kad nuo vaikystės traukė nuotykiai, iki šiol daug sportuoja, laisvai kalba anglų (teigia, kad šią kalbą išmoko per dvejus metus), rusų kalbomis, gali susikalbėti lenkų ir kt. kalbomis, besimokydamas akademijoje dainavo chore. Didžiausias Dariaus pomėgis – maratonai, jis yra bėgęs 42 maratonuose.

Svarbiausia tema, kuria mokiniai pateikė svečiui klausimų, be abejo, buvo karas Ukrainoje. Darius, kaip karininkas, 2,5 metus kariavo Afganistane, dalyvavo misijoje Ukrainoje, todėl karą laiko patirtimi. Baimę laiko normalia būsena. „Jei eidamas kariauti nebejauti mirties baimės – sustok, tu nebe karys!“,- teigia Darius.

Paklaustas apie karo grėsmę kitose Europos šalyse, sakė, kad ji minimali, tačiau pasirengimas yra būtinas: „Kai bus sutriuškinta Rusijos armija, pasaulis galutinai nukreips nuo  grobikiškos šalies verslą, kultūrą, visų gyvenimas bus tik geresnis“, – teigia jis.

Kalbėdamas apie Ukrainos Prezidentą V. Zelenskį, karininkas teigė, kad jis yra tikras karo lyderis. Prezidento puikią komunikaciją laiko svarbiausiu privalumu. Beje, pats Darius demonstravo puikią kalbos kultūrą, įtaigumą ir nuoširdumą.

Gimnazijos direktorė Rita Andrulienė, dėkodama Dariui Remeikai už netradicines istorijos ir politikos pamokas bendruomenei, kvietė jį ir ateityje bendrauti su mokiniai, mokytojais, teikti žinių įvairiais sociologijos, psichologijos klausimais, kas yra ne tik Dariaus dar vienas pomėgis, bet ir šiandienos tiesioginis darbas  – jis dirba Strateginės komunikacijos departamente.

Emilija, mokytoja