Vasario 16-osios išvakarėse

Vasario 16-osios išvakarėse gimnazijos bendruomenė etnografine popiete ,,Ant gimtinės delno” paminėjo Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. 1g klasės mokiniai, projekto ,,Etninė kultūra” dalyviai, įžanginėje kalboje sakė, kad visi mes esam Lietuva. Kokie mes – tokia ir Lietuva. Ir nesvarbu, kaip toli nueisime, kiek valstybinių sienų pereisime, mums niekada nepavyks nusimesti to, ką atsinešėme gimdami. O atsinešė gimdami, kaip patys sakė, gimtinės kraštovaizdį, papročius, tradicijas, kalbą. Šiems dalykams atpažinti, įvardinti buvo skirta ne viena užduotis. Geografijos vyresnioji mokytoja Vijoleta G. pakvietė klasių atstovus Lietuvos žemėlapyje atrasti įvairius objektus – regionų sostines, aukščiausią kalvą ir aukščiausią tiltą, uostą ir kt. Objekto vietą mokiniai papuošė tautinėmis vėliavėlėmis. Iš istorijos kabineto muziejėlio atneštus senus daiktus, padedant istorijos vyr. mokytojai Vaidai A., atpažino, jų paskirtį apibūdino klasių atstovai. Keturios klasės kartu su muzikos vyresniąja mokytoja Egle D. traukė tautines dainas, dvi šoko šokius – toks buvo klasių namų darbas. Apie gimtąją tarmę gimtąja tarme kalbėjo Emilija K., lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė. Ji perdavė Kelmės rajono savivaldybės tarybos sprendimą 2024-uosius rajone paskelbti Žemaičių kalbos ir žemaitiško rašto metais. Žemaitiškai prabilo Etninės kultūros olimpiados rajono turo dalyvės ir laimėtojos Saulė (1g), Smiltė (2g), Emilija (3g). Būta ne viena kūrybinė užduotis – renginio vedėjos kvietė visų klasių mergaites sukurti tekstą – kokiomis lopšinėmis padėtų užmigti ir paskraidyti sapne ant pūkinio debesėlio. Kita kūrybinė užduotis – gimnazijos pasaka, ją ,,čia ir dabar“ kūrė visi – mokiniai, mokytojai, darbuotojai. Kalbas apie materialųjį paveldą papildė ,,skani“ užduotis – klasės pristatė paruoštą žemaičių virtuvės patiekalą, patys vaišinosi ir kitus kvietė.

Renginio pabaigoje jautriais tekstais buvo sugrįžta prie Lietuvos valstybės atkūrimo temos. Su švente sveikino direktorės pavaduotoja Irena Žaludienė, salė vieningai sugiedojo Tautišką giesmę.