Tradicinė konferencija

Kražių Žygimanto Liauksmino gimnazijos svarbiausias renginys prieš vasaros atostogas yra 5-2g klasių konferencija „Mums ne vis vien“, kurioje auditorijai mokiniai pristato parengtus projektinius darbus. Atskirų mokomųjų dalykų projektus mokiniai, bendraudami su mokytojais, rengia antroje mokslo metų pusėje: renka informaciją, atlieka tyrimus, kitus praktinius darbus. Baigiamasis renginys – konferencija – yra puiki galimybė mokiniams parodyti veiklos rezultatus, pasakyti viešąją kalbą, ją iliustruojant vaizdžia medžiaga.

Konferencijos dalyvius pasveikino gimnazijos direktorės pavaduotoja Irena Žaludienė ir Dalia Balčiūnienė, informacinių technologijų mokytoja metodininkė, konferencijos rengėja. 1 g klasės mokiniai pristatė projektinės veiklos rezultatus – pranešimą „Rūgštingumas kavoje“ (projektą rengė Akvilė S. ir Agnė J., joms padėjo chemijos mokytoja metodininkė Daiva Navickienė). Devintokai Lukas G. ir Edvinas A. su fizikos vyresniuoju mokytoju Kęstučiu Remeika parengė projektą „Vandens agregatinės būsenos gamtoje“. Kražių seniūnijos vietovardžius tyrė jų bendraklasė Erika M. (mokytoja metodininkė Emilija Kvietkuvienė). Devintokai parengė projektų gamtos temomis: „Medžiokalnio, botaninio draustinio, istorija ir geografija“ (autorei Mildai P. talkino geografijos vyresnioji mokytoja Vijoleta Garbenienė). Biologijos mokytoja metodininkė Rūta Dambrauskaitė vadovavo dviem devintokų projektams: „Reflekso laiko tyrimas“ (autorė Emilija G.), „Pulso priklausomybė nuo fizinio krūvio“ (autorius Deivydas L.).

Patys jauniausi projektinės veiklos dalyviai penktokai per mokslo metus ypač domėjosi daržininkyste: analizavo įvairių šaltinių medžiagą, kūrė tekstus, žiūrėjo filmus, vasario mėnesį sėjo augalus, juos prižiūrėjo, pavasarį juos perkėlė į daržą. Konferencijai penktokai ne tik parengė pranešimą „Daržovių karalystėje“, bet ir žiūrovams surengė vaizdingą testą, kurio laimėtojams – Dovydui Š., Otilijai L. ir Mildai G. – įteikė originalias dovanas – daržovių sėklų. Penktokų projektui vadovavo gamtos mokytoja Violeta Šniaukštienė. Šeštokai su projekto vadove Audrone Pociuviene ir kolegomis parengė projektą „Vabzdžių viešbutis“. Konferencijos dalyviai buvo pakviesti į gimnazijos sodą, kur šeštokai surengė teatralizuotą savo projekto pristatymą. Septintokai tęsė praeitais mokslo metais pradėtą projektą – „Kvapų takelis“ (vadovė Daiva Navickienė). Mokiniai kvietė visus pasigrožėti išaugusiu prieskoninių ir gydomųjų augalų takeliu. Aštuntokai su matematikos vyresniąja mokytoja Gintare Verygaite visą pusmetį triūsė gražindami mokyklos laiptinę – vykdė projektą „Optinė iliuzija“. Subtilūs piešiniai, origamio technika parengti darbai papuošė ir antro aukšto koridorių. „Paminklai partizanams Kražiuose“ – taip vadinasi dešimtoko Luko Ž. parengtas projektas (vadovė istorijos vyresnioji mokytoja Vaida Andrulienė). Lukas aplankė Kražių seniūnijoje esančius paminklus partizanams, juos fotografavo ir konferencijoje paminėjo, kad vienas paminklas pastatytas ir jo proseneliui partizanui. Iš kitų dešimtokų projektų aprašų buvo parengta paroda.

Konferenciją apibendrino rengėja Dalia Balčiūnienė, klasėms ir  projektų vadovams padėkos raštus įteikė direktorės pavaduotoja Irena Žaludienė. Renginį vedė septintokės Saulė V. ir Augustė L.