Sveikatingumo žygis Lietuvos pajūriu

Paskutinį rugsėjo savaitgalį, Palangoje, šeštąjį kartą surengtas šiaurietiško ėjimo žygis Lietuvos pajūriu, skirtas Pasaulinei širdies dienai. Šį 4 dienų žygį, per kurį įveikta 100 km, organizavo „LEKI“ akademijos (Kaunas) šiaurietiško ėjimo mokymų instruktoriai. Šiame sveikatos žygyje dalyvavo šiaurietiško ėjimo entuziastai ne tik iš Lietuvos, bet ir svečiai iš Rusijos. Taip pat vieną dieną prie žygio dalyvių noriai prisijungė ir nedidelė Kražių gimnazijos mokytojų grupelė drauge su šios mokyklos direktore, šiaurietiškojo ėjimo populiarintoja Rita Andriuliene, bei seimo narės Almos Monkauskaitės padėjėju Ramūnu Baranausku, instruktoriaus asistente Vitalija Lukoševičiene.

Tą dieną per 5 val. Baltijos jūros pakrante smagiai nužingsniuota 23 km. Ryte, atvykus į Palangą, prieš pradedant keliauti su lazdomis, sėkmingo žygio visiems palinkėjo Kražių mecenatas, rajono Garbės pilietis Vidmantas Fokas.

Šiaurietiško ėjimo žygis buvo pradėtas Palangos rudenėjančio parko takais, pro Birutės kalną, pajūriu keliaujant Klaipėdos kryptimi, jūros vartų link.

Eiti pajūriu buvo smagu, į nugarą pūtė palankus vėjas, iš šono bangavo jūra, dangumi plaukė nuostabūs debesys. Maloniai grožėjomės gamtovaizdžiu, paplūdimiais, akmenukais, paliktais kelmais, krantuose nuvirtusiomis pušimis.

Pasak inžinieriaus – mechaniko, šiaurietiškojo ėjimo mokymų instruktoriaus Arūno Milkaus, ši akcija labai malonus, sveikas dalykas. Anot jo, visi Lietuvos gyventojai turėtų nors kartą per gyvenimą praeiti Baltijos pajūriu, kad sužinotų kokią gražia jūrą, krantą, dar gražesnę Lietuvą turime…

Be to, Arūnas Milkus sako, kad visi žygio dalyviai skirtingi, labai įdomūs ir geri. Patenkinti, įkaitusiais skruostais baigė žygį ir yra laimingi.

Užbaigus 23 km ėjimą nuo Palangos iki Klaipėdos, instruktorius kiekvienam kražiškių grupės nariui įteikė atsiminimo dovanėlę-firminius marškinėlius.

Jonas Lipskis, mokytojas

Nuotraukos Jono Lipskio