Startuoja tarptautinis projektas

Kražių Žygimanto Liauksmino gimnazija pradėjo veiklą tarptautiniame Erasmus+ projekte ,,Pasirūpink savo ateitimi“, kurio tikslas – burti jaunimą, ketinantį išmokti tinkamai suteikti pagalbą nukentėjusiam. Projekto dalyviai iš Europos valstybių – Turkijos, Italijos, Lenkijos ir Latvijos – nuo 14 iki 19 m. mokiniai iš bendrojo lavinimo ir profesinių mokyklų šiuo tikslu Kražiuose vieši lapkričio 5-10 d. Iš jų 24 mokiniai ir 9 suaugę užsieniečiai. Kražiškių projekto dalyvių komandą sudaro 30 mokinių ir 6 mokytojai.
Pirmą dieną aktų salėje vyko bendras projekto renginys: startuojantį projektą sveikino gimnazijos direktorė Rita. Įdomu, kad direktorės kalbą iš lietuvių į anglų vertė 3g klasės mokinys Žygimantas. Lenkijos – projektą koordinuojančios valstybės – atstovė Agnieška Kubat pasveikino visus įsijungusius į veiklas, teigė, kad bendradarbiaujant galima išmokti ne tik kalbų, bet ir patirti bendradarbiavimo džiaugsmą. Komandos pristatė savo šalį, miestą ir mokyklą – rodė filmus, pateiktis. Anglų kalbos mokytojos Rasa  ir Audronė vedė pamokas visiems mokiniams – projekto dalyviams tema ,,Pirmosios pagalbos terminų ir sąvokų anglų kalba įtvirtinimas“. Mokiniai dirbo grupėse – kiekvieną grupę sudarė skirtingų valstybių projekto dalyviai. Jie atliko kūrybines užduotis.
Ekskursiją svečiams po Kražius vedė Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centro muziejininkas Vygantas. Vakare laukia etnografinė vakaruška su kultūros centro renginių režisiere Jūrate.
Rytoj visų projekto dalyvių laukia teoriniai ir praktiniai pirmosios pagalbos mokymai.

Emilija, mokytoja

Daugiau nuotraukų rasite mūsų facebook paskyroje

Daugiau akimirkų iš ekskursijos po Kražius ir vakaruškės M. K. Sarbievijaus kultūros centre čia