Seniausių mokyklų susitikimai tęsiasi

Kad Kražių gimnazija yra viena iš 10 seniausių Lietuvos mokyklų, tikriausiai rajono žmonėms nėra naujiena. Suburti seniausias Lietuvos mokyklas bendradarbiavimui idėja kilo 2007 metais Kėdainių Šviesiosios gimnazijos bendruomenei. Šį lapkritį kėdainiškiai lankėsi Kražių gimnazijoje, domėjosi metodine veikla, orientuota į gabių vaikų ugdymą.

Susitikimas Kražiuose prasidėjo susipažinimu, direktorės R. Andrulienės ir pavaduotojos Ž. Šiaudvytienės trumpu mokyklos pristatymu, pokalbiu apie tai, kad gimnazijas skiria jų struktūra: Kėdainių Šviesioji yra ,,išgryninta“ tipinė miesto mokykla, todėl direktorė minėjo kitokius šių mokyklų darbo principus. Minėdama mažėjantį mokinių skaičių, R. Andriulienė pastebėjo, kad kaimų mokyklose mažėja ir gabių vaikų, nėra išvystytos jų pažintinės funkcijos. Kad pačių mažiausių gabumai atsiskleidžia per meną, svečiams įrodė pradinių klasių mokinių chorelis ,,Gamos garsai“(mokytoja G. Norvaišienė), pasveikindami svečius linksma daina. Pagrindinio ugdymo koncentro Jaunųjų gidų būrelis (vadovas istorijos mokytojas G. Urbietis) vaizdžiai pristatė Kražius, jų istoriją ir žymiausias vietas. Vyresniųjų klasių mokinių kūrybinių gebėjimų ugdymo klausimu pranešimą skaitė lituanistė E. Kvietkuvienė. Kūrybinių partnerysčių projekto koordinatorė informatikos mokytoja D. Stankuvienė pristatė kūrybinės veiklos įtaką mokymosi rezultatams. Technologijų kabinete mokytoja D. Navickienė ne tik skaitė pranešimą ,,Gabių vaikų ugdymas chemijos ir technologijų pamokose“, bet ir surengė darbų parodą.

Po vizito gimnazijoje svečiai lankėsi Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centre, dalyvavo edukacinėje Žemaitijos etnokultūros programoje. Centro darbuotojai J. Sankauskienė, J. Žakarienė, V. Mikalajūnė, J. Gelumbickienė, A. Bartkevičius, pasipuošę tautiniai rūbais, pristatė žemaitiškus žaidimus, ratelius, valgius ir tarmę, programoje dalyvauti kvietė mokytojus. Susitikimas Kražiuose baigėsi pasidalijimu idėjomis ateityje keistis vizitais, rengti bendrus projektus.

Emilija Kvietkuvienė