Pažintis su etnine kultūra

Antrą tarptautinio projekto dieną gimnazijos koordinacinė grupė pristatė Lietuvos etninės kultūros paveldą. Mokytoja E. Kvietkuvienė parengė pranešimą apie valstybės pastangas saugoti ir puoselėti liaudies kūrybą. Mokytojos E. Dambrauskienės parengti projekto dalyviai mokiniai dainavo dvi dainas, L. Karpenkaitė ir N. Urbonaitė kankliavo – jų mokytoja A. Vilimaitė-Karyznienė taisyklinga anglų kalba pasakojo apie šį unikalų lietuvių muzikos instrumentą. Lietuvių liaudies šokius šoko 4 ir 3g klasių mokiniai. Pirmokas J. Navickis pasakojo istoriją gimtąja kalba. Istorikė V. Andrulienė su grupe mokinių mokytojas iš Italijos, Ispanijos, Portugalijos, Rumunijos, Lenkijos įtraukė į liaudies žaidimus. Be abejo, viešnios išgirdo, kaip etnine kultūra mokiniai motyvuojami, kaip liaudies kūryba integruojama į ugdymo procesą. Kitaip tariant, sužinojo, pamatė ir pačios aktyviai dalyvavo.
Projekto dalyviai – kražiškiai mokiniai su mokytoja L. Kasparaite surengė turiningą nuotraukų parodą, kurioje – gimtųjų Kražių vaizdai.