Nugalėjo ne tik draugystė… Bet ir ji!

Kražių gimnazijoje ypač daug dėmesio skiriama sveikatai, sportui, sveikai mitybai. Be to, kad šiomis temomis vyksta pokalbiai per biologijos, kūno kultūros, chemijos pamokos, sveikatos ugdymo temos integruotos į visus mokomuosius dalykus. Ne naujiena renginiai, susitikimai, akcijos, sveikatingumo dienos. Viena jų, kurioje dalyvavo 5 – 2g klasių mokiniai, įvyko spalio 13 dieną. Pamokos buvo skirtos pažintinei veiklai sveikatinimo klausimais: lietuvių kalbos pamokose mokiniai kūrė skanduotes, eilėraščius, vaizdelius sveikos gyvensenos temomis, žiūrėjo ir aptarė A. Matelio filmą ,,Prieš parskrendant į žemę“, anglų kalbos pamokose žaidė judrius žaidimus su užsienio kalbos tekstais, sudarė maisto piramidę. Matematikos mokytojai paskatino apskaičiuoti kūno masės indeksą, rinkti ir apibendrinti statistinius duomenis apie gimnazijos mokinių sveikatą. Kūrybine veikla mokiniai užsiėmė ir informacinių technologijų pamokose – sudarė vaisių ir daržovių vaivorykštę, kompiuterio pagalba pristatė mėgstamo  patiekalo naudingąsias savybes. Apie maisto priedus kūrybinį darbą atliko dešimtokai chemijos pamokoje. Dorinio ugdymo pamokose buvo sudaromi ir sprendžiami kryžiažodžiai sporto tema. Net žmogaus saugos užsiėmimai nenutolo nuo sporto temos – juose buvo galima sužinoti, kokie galimi išpuoliai ir nelaimės olimpinėse žaidynėse.

Didelio susidomėjimo sulaukė sveikatingumo dienos rengėjų kūno kultūros mokytojų V. Sėjūno ir R. Šimkaus surengta miniolimpiada – mokiniai dalyvavo kvadrato, krepšinio varžybose, miklino rankas smiginio rungtyje, žaidė šaškėmis. Geriausieji bus kviečiami dalyvauti rajono varžybose, atstovauti gimnazijai.

Paprastai apie tokio pobūdžio renginius sakoma: ,,Nugalėjo draugystė“. Jei pridėtume, kad dar ir puiki nuotaika, gera sveikata, – būtų visiška tiesa.