Kražių Žygimanto Liauksmino gimnazijos mokinių ir mokytojų komanda sėkmingai nuotoliniu būdu dalyvauja tarptautinio ERASMUS+ projekto „Finding European ldentity through lntercultural dialogue between European Citizens“ (,,Europos tapatybės nustatymas per Europos piliečių švietimą ir kultūrų dialogą“) veikloje.

Užsienio kalbų mokytojai Ž. Šiaudvytienė, A. Tunikienė ir K. Kasparavičius virtualiai bendravo su kolegomis iš Ispanijos, Italijos, Rumunijos, Portugalijos ir Lenkijos. Pagrindinė visų veiklų tema buvo Europos šalių savitas kultūrinis paveldas, vietinės tradicijos ir papročiai. Pirmiausia virtualiai buvo pristatyti nepakartojami Portugalijos kraštovaizdžiai: paplūdimiai, prieplaukos, pusiasaliai, salos. Didelį įspūdį mokytojams paliko Lisabonos senamiestis, jo architektūra, senosios pilys kalnuose. Mokytojams sudaryta galimybė susipažinti su kulinarijos paveldu, juos ypač nustebino portugališkų patiekalų įvairovė. Be to, teko klausytis išskirtinių  portugalų liaudies dainų.Visų projekto dalyvių šalių komandos ne tik turėjo stebėti pateiktą informaciją apie Portugaliją, bet ir rasti panašumų bei skirtumųsu savo šalies kultūriniu paveldu,Padlet platformoje sukurti savo šalies interaktyvų žemėlapį, atskleisti krašto kultūrinį paveldą. Paskutinę virtualaus susitikimo dieną visos šalys pristatė interaktyvius žemėlapius, aptarė kultūrų unikalumą.Kaip teigia mokytojai, naudinga buvo išbandyti naujas programines platformas Google meet, Padlet, jos tikrai išplėtė nuotolinio bendravimo galimybes, ateity padės mokytojams ir mokiniams ne tik projektų veiklose.

Prieš Kalėdas į projekto veiklą buvo įtraukti ir mokiniai. Tai virtuali kelionė po Lenkiją, pirmiausia virtualus pasivaikščiojimas po Częstochowa mokyklą. Po jo – kūrybinis darbas – Europos partnerių kultūrinis žemėlapis „Padlet“ programa ir jo pristatymas. Įvadas į CANVA skirtas mokytojams, jį parengė mokytojų rengimo centro patarėja  metadologė, darbo su CANVA programa rezultatas – internetinė knyga „Erasmus + bendradarbiavimo prisiminimai“, kuri buvo kuriama visose projekto valstybėse.  Dailės ir kalbinės dirbtuvės mokiniams  „Neįprastas kalėdinis atvirukas“ labai sudomino mokinius, jie džiaugiasi savo ir draugų pastangomis sukurti kuo įvairesnius atvirukus, juos pristatyti ir linkėti Kalėdų ir artėjančių Naujųjų metų proga. Susitikimui vadovavusios Lenkijos mokyklos komanda parengė giesmių koncertą, taip pat pristatė vaizdo įrašą – pjesę apie Kristaus gimimą, surengė viktoriną apie Kalėdų tradicijas.

„Dalyvavimas veiklose suteikė ne tik žinių apie įvairių Europos valstybių – Lenkijos, Rumunijos, Italijos, Portugalijos – tradicijas švenčiant žiemos šventes, bet ir pažinti įvairių kultūrų žmones, palyginti savo ir kitų valstybių mokytojų darbo ir bendravimo su mokiniais būdus“, – teigia anglų kalbos mokytoja metodininkė Audronė Tunikienė. „Pagrindinė visų veiklų tema buvo kalėdines tradicijos ir papročiai. Tikrai verta pamatyti bei išgirsti informacijos apie kiekvienos šalies savitus kalėdinių patiekalų paruošimo būdus, sudalyvauti viktorinoje apie šalių kalėdines tradicijas, kurti interaktyvius žemėlapius ar kalėdinius atvirukus bei dalintis patirtimi iš jau įvykusių projekto kelionių“, – veikla pasidžiaugė Kęstutis Kasparavičius, anglų kalbos mokytojas. Projekte dalyvaujantiems aštuntokams labiausiai patiko naujai atrastos internetinės platformos, jie save giria už pareigingumą ir kūrybingumą.

Lenkų organizuoto virtualaus projekto susitikimo veiklų apžvalga