Jų šviesa liepsnos amžinai

Kražių Žygimanto Liauksmino gimnazijoje sausio 13 rytą, dar gerokai prieš pamokas, ant palangių sužibo žvakučių šviesos – atminties ir pagarbos ženklas žuvusiems kovotojams už laisvę 1991 metų sausio 13 naktį Vilniuje, prie televizijos bokšto. Per gimnazijos radiją kalbėjo istorijos mokytoja Vaida ir 3g klasės mokinės Toma ir Evelina. „Pasaulis, kuris ne visada girdėjo mus, išgirdo šūvius“, – teigė istorijos mokytoja. Iš merginų lūpų skambėjo žuvusiųjų pavardės, istorinio įvykio faktai, poetų posmai. Gimnazijos bendruomenė, sustojusi darnia rikiuote koridoriuose, tylos minute pagerbė aukų atminimą, dainavo kartu su Gyčiu Paškevičiumi populiariąją „Mano kraštas“. Stendinė medžiaga su žuvusiųjų nuotraukomis primins žuvusiųjų veidus, faktai – jų gyvenimo istorijas, kurios, anot vienuoliktokės Tomos, ir po 31 metų „mūsų atminty tebekraujuoja, tebedega ir jau liepsnos amžinai.“