Iš Sausio 13 – osios atiteka laiko upė

 Kražių Žygimanto Liauksmino gimnazija kartu su visa tauta akcija „Atmintis gyva, nes liudija“paminėjo Sausio 13-osios – Laisvės gynėjų dienos trisdešimtmetį. Mokiniai, jų tėveliai, mokytojai, darbuotojai informacinėmis kompiuterinėmis priemonėmis jungėsi prie Office 365 platformos Teams programos.

Ankstyvą sausio 13-osios rytą gimnazijos choreografijos mokytoja metodininkė Jovita įkėlė vaizdo medžiagą, skirtą Laisvės gynėjų dienai. Įvairių klasių mokiniai šokio elementais siuntė vaizdo žinutę „Ačiū už laisvę sako gimnazijos šokėjai“. Istorijos mokytojos suburti gimnazijos bendruomenės nariai degė atminimo žvakutes ant savo namų palangių ir dalinosi nuotraukomis.

Virtualiame minėjime vaizdų pranešimą pateikė istorijos mokytoja Vaida. Ji apibūdino Lietuvos politinius įvykius nuo nepriklausomybės paskelbimo iki sausio 13, apžvelgė Europos valstybių poziciją dėl įvykių Lietuvoje. Abiturientai Ksavera, Meida, Rugilė, Mantas, Gerda, Akvilė ir Lukas skaitė ir deklamavo eiles, publicistikos tekstų ištraukas apie dramatiškus įvykius 1991 metų sausio 13. „Žemai palinko erškėčiuota Lietuvos galva Antakalnio kalnelyje“,- teigė Meida, paprašydama aukų atminimą pagerbti tylos minute. Viktorija perskaitė 14 žuvusiųjų pavardes, skambėjo Akvilės dainuojama jautri ir švelni K. Smorigino daina „Paukščiai“.