Gimtosios kalbos ir etninės kultūros mylėtojos

Trys savaitgalio dienos jaunosioms gimtosios kalbos ir etninės kultūros mylėtojoms Smiltei B. ir Emilijai G. buvo reikšmingos dėl dviejų respublikos renginių. Po sėkmingo pasirodymo regiono etninės kultūros olimpiadoje merginos Taujėnuose, Ukmergės r., dalyvavo respublikos etape: atliko testą, pristatė raiškos užduotį – kalbėjo tarmiškai, rodė pateiktis ir pasakojo, kaip jos renka, analizuoja liaudies kūrybą.

Smiltė šeštadienį ir sekmadienį praleido Palangoje, Jaunųjų filologų konkurse. Palangos senojoje gimnazijoje 98 kūrėjai ir tyrėjai pristatė savo darbus, kūrybinius bandymus. Smiltės, kaip ir kitų 21 moksleivio, poeziją aptarė poetai D. Petrošius, R. Šileika, Vilniaus universiteto docentas R. Tamošaitis. Bendravimo džiaugsmas, naujos pažintys ir patirtys merginas įkvėpė imtis naujų kūrybinių darbų arba tęsti jau pradėtus.