Apie meilės kelionę per pasaulį

Spalio 17 dieną  gimnazijoje viešėjo Šiaulių vyskupijos vyskupas  Eugenijus Bartulis. Vyskupą  ir jį lydinčius dvasiškius – vyskupijos kanclerį Evaldą Alūzą ir Kražių parapijos kleboną Vytautą Ripinskį – sveikino ir mokyklą pristatė gimnazijos direktorė Rita Andrulienė, svečiams  giedojo pradinių klasių mokinių chorelis (mokytoja Viktorija Jagaudienė).  Pranešimą ,,Kražių mokyklos dvasingumo ištakos“ perskaitė lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Emilija Kvietkuvienė. Išsamią ataskaitą apie religingumo ugdymą gimnazijoje pateikė tikybos vyr. mokytoja Nijolė Partauskienė, savo pranešimą pavadindama ,,Mes šiandien“. Mokytoja pateikė informacijos apie tai, kad gimnazijoje tikybos mokosi 191 mokinys, tai yra 87 procentai  ugdytinių.  Mokytojos iniciatyva rengiami kasmetiniai Advento vakarai, Atvelykio šventės kartu su mokinių tėveliais Kražių M.K. Sarbievijaus kultūros centre. Nuo 2004 metų rengiamos Advento popietės gimnazijos mokytojams. Be to, kražiškiai aktyviai dalyvauja vyskupijos rengiamuose konkursuose, akcijose, piligriminiuose žygiuose.

Jo Eminencija savo kalboje pasidžiaugė mokytojos darbu, gimnazijos aktyvia veikla, puoselėjant tradicijas. Paidžiaugta didinga Kražių praeitimi, jaunais kunigais, išėjusiais iš Kražių. Vyskupas tikybą pavadino meilės kelione per pasaulį ir sakė, kad kas nepriima meilės, tas nepriima Dievo. Jis ragino mokinius sekmadienį grąžinti Dievui, maldoje dėkoti už mamą, tėtį, už taiką šalyje. Savo kalbą baigė raginimu šv. Teresės žodžiais: ,,Kurkime žemėje dangų“. Po to vyskupas įteikė šv. paveikslėlius jauniesiems giedotojams ir sustojo su jais bendrai nuotraukai.